Co musisz wiedzieć o podróżowaniu tanimi liniami lotniczymi?

Dzięki tanim liniom lotniczym coraz więcej osób zaczęło podróżować za granicę. Przykładowo, tylko w listopadzie z usług Rayanera skorzystało 10,5 mln pasażerów na całym świecie, a to o 4 p.p więcej, niż w tym samym miesiącu, rok wcześniej.

Tanie bilety – jak i kiedy je kupić?

Nie bez powodu linie lotnicze konkretnych firm nazywane są tanimi. Dzięki umiejętnemu śledzeniu promocji, można „upolować” naprawdę nie lada okazje. Na najbardziej czujnych pasażerów czekają bilety  za kilkanaście złotych. Decydując się na zakup biletów tanich linii, trzeba wiedzieć, że firmy nie informują o dacie pojawienia się konkretnej promocji. Jedynym sposobem na skorzystanie z okazji jest codzienne śledzenie dostępnej oferty biletów. Sam zakup biletów jest bardzo prosty, zwłaszcza, że istnieje wiele narzędzi do wyszukiwania najlepszych ofert. Warto również zwrócić uwagę, że cenny biletów maleją, jeśli szukamy lotu w jedną stronę. Dobrą praktyką jest również czyszczenie plików cookies, przed ponownym przeglądaniem ofert w konkretnym terminie.

Dodatkowe opłaty i dojazd na lotnisko

Korzystając z tanich linii lotniczych, trzeba pamiętać, że cena za bilet stanowi jedynie podstawę opłat. Należy doliczyć do niej opłatę za bagaż i dodatkowe udogodnienia np. miejsce przy oknie albo priorytet wejścia na pokład. Istotną kwestią jest również sama odprawa. Można ją wykonać bezpłatnie przez  Internet, albo odpłatnie, przed samym odlotem na lotnisku. Koszt odprawy wynosi wówczas kilkadziesiąt złotych. Tanie linie lotnicze korzystają zazwyczaj z lotnisk położonych na obrzeżach miast. Świetnym rozwiązaniem jest więc dojazd do terminala własnym samochodem i pozostawienie go na strzeżonym parkingu. W Poznaniu tego rodzaju parking znajduje się przy ulicy Batorowskiej 13. Proponuje bardzo atrakcyjne ceny dla podróżnych. W ofercie, poza miejscem postojowym, pasażerowie otrzymują także transport na i z lotniska, ubezpieczenie oraz możliwość wyboru konkretnego miejsca.

Zasady bagażowe tanich linii lotniczych

Kupując bilet tanich linii lotniczych, warto zwrócić uwagę na politykę bagażową firmy. Torba podręczna musi mieć określone wymiary. Poza tym, za dodatkowy bagaż 10 kg również należy wnieść opłatę. W niektórych liniach lotniczych, jedynie pasażerowie posiadający priorytet wejścia na pokład mogą zabrać ze sobą walizkę. Obecnie, nawet opłacone bagaże podręczne umieszczane są w luku bagażowym.

Mimo, występujących sytuacji, odbieranych przez niektórych jako niedogodności. Liczba pasażerów tanich linii lotniczych rośnie. Czynnikiem przemawiającym za korzystaniem z usług tego rodzaju firm jest oczywiście cena biletu. W porównaniu z liniami rejsowymi, bilety tanich linii lotniczych są minimum o połowę tańsze.

parking przy lotnisku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *